W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: w niedziele przed i podczas Mszy św., w dni powszednie przed Mszą św.,

24 lutego 2019 r.      Siódma Niedziela zwykła

Łk 6, 27-38   Przykazanie miłości nieprzyjaciół

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli zabiera ci płaszcz, nie broń mu i szaty. Dawaj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie.

Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to należy się wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość tym, którzy ich miłują. I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to należy się wam wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią. Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to należy się wam wdzięczność? I grzesznicy pożyczają grzesznikom, żeby tyleż samo otrzymać.

Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».

Czytaj więcej: EWANGELIA

17 luty 2019 r.     6 niedziela zwykła

1. 1. Dziś, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca - o godz.16.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. 2. Za miesiąc, 22 marca, w piątek, o godz.19.00 rozpocznie się dla osób przygotowujących się do małżeństwa KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który nasza parafia organizuje raz do roku. Prosimy się zapisywać pisząc maila na adres parafialny. Ilość miejsc jest ograniczona!
  3. 3. Dziś kolejne spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania – po Mszy o godz.16.30.
  4. 4. Przy wejściu głównym do kościoła - prasa katolicka. Prosimy zabierać pisma do domu!
  5. 5. Centrum Kultury i Aktywności (CKiA) przy ul. Siarczanej 6 rozpoczęło, za pośrednictwem strony internetowej ckia.waw.pl, zapisy na zajęcia cykliczne dla dzieci i dorosłych. Będą to zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne, edukacyjne. Jest tam również propozycja dla seniorów - we wtorki, w godz.14:00-16:30 będą odbywały się spotkania z Seniorami przy kawie i herbacie, podczas których będzie można zapoznać się z różnymi technikami rękodzieła artystycznego. Pierwszy wtorek z Seniorami odbędzie się 19 lutego.