W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

28 kwietnia 2019 r.       Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

J 20, 19-31 Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.

A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!»

Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę».

A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym».

Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!»

Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».

I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.

Czytaj więcej: EWANGELIA

21 kwietnia 2019 r.       Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. 1. Dziś Rezurekcja o godz.6.00. Potem Msze w Niedzielę Zmartwychwstania o godz.11.00, 12.15 i 16.30. Mszy o godz. 9.00 nie będzie, zapraszamy na rezurekcję.
  2. 2. W Poniedziałek Wielkanocny – porządek świąteczny: Msze św. o godz.9.00, 11.00, 12.15 i 16.30.
  3. 3. Na zakończenie Oktawy Wielkanocnej, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia – w naszej parafii Odpust. Uroczysta Msza św. o godz.11.00, po niej zapraszamy na wspólna agapę i zabawę, w rodzinnej atmosferze. Tradycyjnie proszę wszystkie panie o upieczenie ciasta i przyniesienie go przed Mszą do kuchni w budynku gospodarczym. Prosimy także o napoje, owoce i słodycze dla dzieci. Zapraszamy wszystkich – od najmłodszych do najstarszych!
  4. 4. Tego dnia nie będzie Mszy o godz.12.15, natomiast zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00.
  5. 5. W trakcie odpustu – będzie organizowana loteria fantowa i prowadzona kwesta na rzecz naszego przedszkola ”Iskierka” i budowy szkoły im.Achillesa Ratti.
  6. 6. Bardzo prosimy o przekazywanie 1% podatku na nasze parafialne Stowarzyszenie „Dzieci Targówka”.
  7. 7. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro o godz.16.15, a w tygodniu, po Mszy o godz.18.00. Nowennę zakończy Wigilia uroczystości Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy w sobotę na godz.18.00: najpierw na Mszę, a po niej – na nabożeństwo. Codziennie, przed Nowenną będziemy odczytywać intencje, które prosimy składać na kartkach do puszki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
  8. 8. Przy wejściu głównym do kościoła – nowe, parafialne zeszyty formacyjne na okres Wielkanocny oraz prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy” znajdziemy artykuł o naszej parafii.