W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

16 czerwca 2019 r.           Uroczystość Najświętszej Trójcy

J 16, 12-15   Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.

Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

Czytaj więcej: EWANGELIA

9 czerwca 2019 r.    Niedziela Zesłana Ducha Świętego

1. 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w niedziele o godz.16.00, a w dni powszednie po Mszy o godz.18.00.
  2. 2. Po mszy zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  3. 3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W czwartek święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To wciąż nowe święto, rozszerzone przez papieża Benedykta XVI na cały Kościół w 2013 roku. Modlimy się o świętość dla kapłanów i o powołania do kapłaństwa. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
  4. 4. Zapraszamy na procesję Bożego Ciała, w czwartek 20 czerwca o godz.16.00. Prosimy o zbieranie płatków z kwiatków do sypania podczas procesji eucharystycznej przed Najświętszym Sakramentem i przynoszenie ich do kościoła. Wszystkie dzieci prosimy, aby na Boże Ciało przygotowały proporce z symbolami eucharystycznymi (przykładowy proporzec na zdjęciu1 i zdjęciu2). A dzieci komunijne i rocznicowe zapraszamy, by przyszły na procesję w swoich strojach komunijnych.
  5. 5. W następną niedzielę wolontariusze komitetu „Stop pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
  6. 6. Bardzo dziękujemy członkom Kół Żywego Różańca za kwiaty, a paniom Bożenie Łobejko, Wandzie Nowakowskiej i Annie Osowieckiej za przybranie nimi ołtarza.
  7. 7. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy” i „Nasz dziennik”.