Przedszkole "Iskierka"

Niepubliczne Przedszkole  Integracyjne  "Iskierka"

 

logo iskierka

 

 

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne powstało we wrześniu 2011 roku jako jedna z inicjatyw ks. Proboszcza Tomasza Gilla i jego Przyjaciół na rzecz dzieci z terenu Parafii Zmartwychwstania Pańskiego i osiedla Targówek Fabryczny.

Przedszkole wspomaga rozwój dziecka czerpiąc z metody pedagogicznej M. Montessori, zakładającej podmiotowe podejście i szacunek dla każdego człowieka, jego potrzeb, możliwości i ograniczeń. Naszym celem jest wspieranie dziecka w samodzielnym zdobywaniu praktycznych umiejętności i wiedzy, dokonującym się w przemyślanym i przygotowanym środowisku pedagogicznym, wspomaganie jego integralnego rozwoju.

W zróżnicowanej wiekowo grupie integracyjnej dzieci rozwijające się prawidłowo uczą się postawy miłości bliźniego, opiekuńczości, wyrozumiałości i pomocniczości, zaś dzieci z zaburzeniami rozwoju mają możliwość adaptacji w grupie rówieśniczej. Tworzymy środowisko podobne do rodzinnego, gdzie młodsi przebywając ze starszymi uczą się od nich i biorą ich za przykład, starsi natomiast troszczą się o młodszych i uczą się odpowiedzialności za nich.

Patronem Przedszkola jest św. Juan Diego. Jego wierna i ofiarna miłość do drugiego człowieka, a także jego wytrwałość w świadczeniu o dobroci Boga, wskazują nam drogę postępowania w pracy z dziećmi. Szacunek wobec dziecka, cierpliwość, dążenie do harmonii świata zewnętrznego i wewnętrznego oraz konsekwencja przeniknięta łagodnością chrześcijańską, praktykowanie czynnej miłości – przebaczającej i stawiającej wymagania, mającej na celu dobro drugiej osoby – są zasadą pracy wychowawczej Przedszkola.

Od roku 2014/15 planujemy otwarcie nowego budynku, a w nim nowej grupy przedszkolnej. Przyjmujemy dzieci w wieku 2,5-4 lat, prowadzimy roczne przygotowanie przedszkolne (zerówkę).

 

przedszkole-iskierka

 

 

 10 czerwca  odwiedził naszą  parafię  Pasterz naszej Diecezji - ks. Arcybiskup Henryk Hoser, aby poświęcić m.in. nasze parafialne przedszkole i pobłogosławić dzieci i rodziców. Ksiądz Arcybiskup wpisał się także do Księgi Pamiątkowej przedszkola.

 

poświęcenie przedszkola

poświęcenie przedszkola wewn.

 

 

 

l

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 wpis do księgi pamiątkowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.45 do 17.15, przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat.

Kontakt:

Tel.: 535 968 049

www.iskierka.edu.pl

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

zabawa dzieci

chłopiec sie bawi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dziewczynka z wazą

dziweczynka tańczy

KONTAKT:

Parafia Zmartwychwstania Pańskiego

ul.Ks.Ziemowita 39

03-788 Warszawa

tel. 22 679 41 46

 

Administrator strony: stronapzp@gmail.com

baner europejskich funduszy

Copyright © 2016 Parafia Zmartwychwstania Pańskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker