Przedszkole "Iskierka"

Niepubliczne Przedszkole  Integracyjne  "Iskierka"

logo iskierka

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne powstało we wrześniu 2011 roku jako jedna z inicjatyw ks. Proboszcza Tomasza Gilla i jego Przyjaciół na rzecz dzieci z terenu Parafii Zmartwychwstania Pańskiego i osiedla Targówek Fabryczny.

Przedszkole wspomaga rozwój dziecka czerpiąc z metody pedagogicznej M. Montessori, zakładającej podmiotowe podejście i szacunek dla każdego człowieka, jego potrzeb, możliwości i ograniczeń. Naszym celem jest wspieranie dziecka w samodzielnym zdobywaniu praktycznych umiejętności i wiedzy, dokonującym się w przemyślanym i przygotowanym środowisku pedagogicznym, wspomaganie jego integralnego rozwoju.

W zróżnicowanej wiekowo grupie integracyjnej dzieci rozwijające się prawidłowo uczą się postawy miłości bliźniego, opiekuńczości, wyrozumiałości i pomocniczości, zaś dzieci z zaburzeniami rozwoju mają możliwość adaptacji w grupie rówieśniczej. Tworzymy środowisko podobne do rodzinnego, gdzie młodsi przebywając ze starszymi uczą się od nich i biorą ich za przykład, starsi natomiast troszczą się o młodszych i uczą się odpowiedzialności za nich.

Patronem Przedszkola jest św. Juan Diego. Jego wierna i ofiarna miłość do drugiego człowieka, a także jego wytrwałość w świadczeniu o dobroci Boga, wskazują nam drogę postępowania w pracy z dziećmi. Szacunek wobec dziecka, cierpliwość, dążenie do harmonii świata zewnętrznego i wewnętrznego oraz konsekwencja przeniknięta łagodnością chrześcijańską, praktykowanie czynnej miłości – przebaczającej i stawiającej wymagania, mającej na celu dobro drugiej osoby – są zasadą pracy wychowawczej Przedszkola.

Od roku 2014/15 planujemy otwarcie nowego budynku, a w nim nowej grupy przedszkolnej. Przyjmujemy dzieci w wieku 2,5-4 lat, prowadzimy roczne przygotowanie przedszkolne (zerówkę).

przedszkole-iskierka

10 czerwca  odwiedził naszą  parafię  Pasterz naszej Diecezji - ks. Arcybiskup Henryk Hoser, aby poświęcić m.in. nasze parafialne przedszkole i pobłogosławić dzieci i rodziców. Ksiądz Arcybiskup wpisał się także do Księgi Pamiątkowej przedszkola.

poświęcenie przedszkola

poświęcenie przedszkola wewn.

wpis do księgi pamiątkowej

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.45 do 17.15, przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat.

Kontakt:

Tel.: 535 968 049

www.iskierka.edu.pl

zabawa dzieci

chłopiec sie bawi

dziewczynka z wazą

dziweczynka tańczy

KONTAKT:

Parafia Zmartwychwstania Pańskiego

ul.Ks.Ziemowita 39

Administrator strony: stronapzp@gmail.com

baner europejskich funduszy

Copyright © 2014 Parafia Zmartwychwstania Pańskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker